unici:

Clasa MEA::Stiri

Arsenal vs. Blackburn
Adaugat de  manu  la data de  2012-02-04 18:33:03
Un meci memorabil intre Arsenal si Blackburn, cu un scor si mai memorabil de 7 la 1. Arsenal si-a exploatat din plin postura de favorita a meciului conducand cu 1-0 prin golul lui Van Persie in minutul 2, tribunele tremurand de valul de agitatie ale stadionului Emirates. In 30 de minute, bucuria s-a mutat pe tribuna opusa, M.G. Pedersen reusind asa numitul "gol de aur", care a fost si singurul gol marcat pentru Blackburn. In minutul 38 Persie reuseste o dubla memorabila, atmosfera devenind tot mai favorabila pentru echipa gazda, atmosfera amplificata 2 miunte mai tarziu de A. Oxlade-Chamberlain, schimband tabela la 3-1. Finalul primei reprize, antrenorii isi instruiesc "elevii" pentru urmatoarele 45'. Meciul incepe cu Arsenalul in plina forma, reusind in minutul 51 sa modifice din nou tablea. Blackburn este cu moralul la pamant, iar M. Arteta reuseste sa le amplifice starea regretabila in care se afla. 3 minute mai tarziu A. Oxlade-Chamberlain reuseste dubla pentru Arsenal, scorul fiind de 6-1 pentru elevii lui Arsene Wenger. Ca un cadou de la cel care a scris istorie pentru Arsenal, T. Henry marcheaza in minutul 90 ultimul gol al partidei, tabela indicand 7-1. (text: Puiu Emanuel informatii meci: Sturzoiu Claudiu)