klaw$
la data de
2012-03-24 17:07:34
7 dintr-o lovitura!
Dupa Blackburn,Sunderland,Tottenham,Liverpool,Newcastle si Everton , a venit randul ca si Aston Villa sa piarda in fata tunarilor.Arsenal ajunge astfel la a 7-a victorie consecutiva in Premier League.In minutul 26 Arsenal conducea deja cu 2 la 0 , dupa golurile reusite de Gibbs si Walcott , al 2-lea dintr-un assist superb al lui Alex Song.Dupa aceste 2 goluri , Arsenal si-a pastrat apetitul ofensiv, dar la un nivel mai mic.Ultimul gol a venit din partea lui Mikel Arteta in prelungirile meciului, cu o executie superba.Speram la cat mai multe victorii pentru Arsenal si o clasare cat mai buna la finalul sezonului.Urmatorul meci va fi sambata viitoare incepand cu ora 17:00 , in deplasare la QPR.Pe curand!

Adaugat de
klaw$
la data de
2012-03-21 22:00:08
Cand RvP se odihneste...
Dupa ce saptamana trecuta a stabilit un nou record in Premier League, fiind prima echipa care intoarce scorul in 4 partide consecutive , Arsenal ajunge la a 6-a victorie consecutiva,dupa meciul castigat cu 1-0 contra celor de la Everton.Marcatorul ne surprinde , nu numai ca nu a fost van Persie , dar nici unul dintre jucatorii de atac.Ca si etapa trecuta , contra celor de la Newcastle , Vermaelen marcheaza golul de 3 puncte , de data aceasta in minutul 8.Profitand de egalul scos de Tottenham cu Stoke , echipa lui Arsene Wenger trece pe pozitia a 3-a in campionat , betonandu-si un loc in top 4 , pozitii care asigura prezenta in grupele Champions League pentru sezonul 2012-2013.Programul tunarilor pana la sfarsit mai contine 9 etape ,, doua dintre ele fiind derby-urile cu Manchester City si Chelsea , avantajul fiind ca ambele se vor juca pe Emirates.Ne auzim dupa etapa de sambata!Numai bine!

Adaugat de
klaw$
la data de
2012-02-15 10:56:25
Star Wars editia n!
Salutare!Astazi de la 21:45 este programat cel mai tare meci din optimile de finala UCL , AC Milan vs. Arsenal.Arsenal vine dupa 2 victorii consecutive in campionat, iar AC Milan vine dupa victoria obtinuta pe final pe terenul lui Udinese.Arsene Wenger a declarat ca nu se teme de adversar si cel mai important lucru este ca echipa lui sa inscrie aici.Va prezint echipele posibile diseara:AC MILAN-Abbiati-Abate,Mexes,Th.Silva,Mesbah-Ambrosini,van Bommel,Nocerino-Boateng,Ibrahimovic,Robinho. Arsenal va alinia urmatorul 11: Szczesny-Sagna,Vermaelen,Koscielny,Gibbs-Arteta,Song,Ramsey-Walcott,van Persie,Oxlade-Chamberlain.Meciul va fi televizat de TVR 1.Sa speram intr-un spectacol fotbalistic de mare calitate si intr-o victorie a tunarilor.Go gunners!Voi reveni imediat dupa terminarea partidei cu rezumatul acesteia.Numai bine! ;)

Adaugat de
klaw$
la data de
2012-02-11 20:10:01
Arsenal revine si invinge!
Dupa victoria categorica din etapa trecuta, runda in care Arsenal a umilit-o pe Blackburn cu 7 la 1 , tunarii veneau pe Stadium of Light pregatiti de o noua victorie. In prima repriza , Sunderland s-a dovedit a fi o nuca tare si s-a aparat bine , astfel ca la pauza scorul ramasese 0 la 0. Nici chiar dupa pauza, Arsenal nu a reusit sa inscrie , iar in minutul 70 , Sunderland face surpriza , deschizand scorul prin McClean, dupa o greseala defensiva a lui Mertesacker , care a alunecat in momentul receptionarii mingii de la un coechipier.In minutul 74 , Ramsey reuseste egalarea dupa o faza la care mingea a lovit ambele bare laterale si apoi a intrat in poarta.Se parea ca se va termina remiza , dar perseverenta atacurilor tunare a adus roade si in minutul 92 , king Thierry marcheaza golul victoriei dupa centrarea lui Arshavin , la ultimul meci in tricoul lui Arsenal.Henry se va intoarce la NY RedBulls de saptamana viitoare.Go gunners si ne pregatim pentru deplasarea dificila de pe San Siro , unde speram intr-un rezultat bun contra lui AC Milan, miercuri seara.Pe curand!

Adaugat de
Sturzoiu
la data de
2012-02-05 10:52:09
Interesele lui Sturzoiu Claudiu
NU VOM MAI IMBATRANI!! Suna ca in filmele SF, dar cercetatorii de la Harvard au reusit sa inverseze procesul imbatranirii, la soareci, prin manipularea cromozomilor numiti telomeri. Urmeaza explicatii despre acsti cromozomi de la el.(by Sturzoiu Claudiu)

Adaugat de
manu
la data de
2012-02-04 18:33:03
Arsenal vs. Blackburn
Un meci memorabil intre Arsenal si Blackburn, cu un scor si mai memorabil de 7 la 1. Arsenal si-a exploatat din plin postura de favorita a meciului conducand cu 1-0 prin golul lui Van Persie in minutul 2, tribunele tremurand de valul de agitatie ale stadionului Emirates. In 30 de minute, bucuria s-a mutat pe tribuna opusa, M.G. Pedersen reusind asa numitul "gol de aur", care a fost si singurul gol marcat pentru Blackburn. In minutul 38 Persie reuseste o dubla memorabila, atmosfera devenind tot mai favorabila pentru echipa gazda, atmosfera amplificata 2 miunte mai tarziu de A. Oxlade-Chamberlain, schimband tabela la 3-1. Finalul primei reprize, antrenorii isi instruiesc "elevii" pentru urmatoarele 45'. Meciul incepe cu Arsenalul in plina forma, reusind in minutul 51 sa modifice din nou tablea. Blackburn este cu moralul la pamant, iar M. Arteta reuseste sa le amplifice starea regretabila in care se afla. 3 minute mai tarziu A. Oxlade-Chamberlain reuseste dubla pentru Arsenal, scorul fiind de 6-1 pentru elevii lui Arsene Wenger. Ca un cadou de la cel care a scris istorie pentru Arsenal, T. Henry marcheaza in minutul 90 ultimul gol al partidei, tabela indicand 7-1. (text: Puiu Emanuel informatii meci: Sturzoiu Claudiu)